• V utorok 5. júla je Sviatok sv. slovanských apoštolov Cyrila a Metoda. Keďže je tento deň aj štátnym sviatkom sv. liturgie budú o 8.00 hod. csl. a o 10.00 hod. sl.

  • Už len v priebehu tohto týždňa sa dá prihlásiť na jednotlivé turnusy letného tábora v Juskovej Voli. Ak ešte niekto váha a má záujem, nech sa príde zapísať najneskôr do stredy 6. júla.

  • Nácvik nášho detského zboru bude v stredu o 14.00 hod.

  • Srdečne vás všetkých pozývame zapojiť sa do duchovnej prípravy na odpustovú slávnosť v našej farnosti. Duchovná príprava sa začne v stredu 6. júla vstupom do večeradla s Presv. Bohorodičkou. Štvrtok je možnosť nanovo prežiť tajomstvo Eucharistie. Po sv. liturgii vás pozývame do eucharistického sprievodu ulicami sídliska. V piatok budeme odkrývať zmysel utrpenia a kríža a po sv. liturgii sa pomodlíme krížovú cestu v uliciach nášho sídliska. Sobota ponúka príležitosť všetkým mužom putovať (bicyklom) do Ruských Pekľan, rodiska patróna našej farnosti. Duchovnú obnovu pred odpustovou slávnosťou povedú naši bývalí otcovia kapláni. V stredu o. Marcel Mojzeš, vo štvrtok o. Peter Olšavský, v piatok o. Michal Pavlišinovič a v sobotu o. Juraj Gradoš. Slávnostnú odpustovú sv. liturgiu bude v nedeľu 10. júla o 10.00 hod. sláviť o. Jozef Urvinitka, vicerektor kňazského seminára. Spovedať sa bude každý deň počas večerného programu pred sv. liturgiou. Skúste si od stredy až do soboty naplánovať svoj program tak, aby ste mohli mať účasť na večerných sv. liturgiách a hlavne na sprievodoch sídliskom, ktoré budú vo štvrtok a v piatok. Program odpustovej slávnosti je natlačený aj na osobitných letáčikoch, ktoré si môžete zobrať pri východe z chrámu.

  • V týždni po našej odpustovej slávnosti chceme pripraviť malú stanovačku pre menšie deti z našej farnosti. Išlo by o deti, ktoré pôjdu teraz po prázdninách do prvého, druhého a tretieho ročníka ZŠ (staršie deti môžu ísť na tábor v Juskovej Voli). Ak by bolo dobré počasie, išli by sme stanovať na tri dni na mariánsku horu v Ľutine. Začiatok by bol v utorok 12. júla a návrat späť vo štvrtok 14. júla. Deti môžete prihlásiť v priebehu tohto týždňa, podrobnejšie inštrukcie dostane každý z prihlásených individuálne.

  • V sakristii je nové dvojčíslo Slova (14 – 15). Predplatitelia si ho môžu vyzdvihnúť sakristii. Ostatné časopisy nájdete vzadu na stolíku.