Zajtra t.j. 24. decembra je predvečer sviatkov Narodenia nášho Pána Ježiša Krista. V tento deň zachovávame zdržanlivosť od mäsa a pôst. To znamená, že okrem zdržanlivosti od mäsa sa v tento deň môžeme najesť raz do sýta raz a to práve na Štedrú večeru. Okrem toho je počas dňa dovolené dvakrát menšie občerstvenie. V priebehu tohto dňa sa slávi len jedna sv. liturgia – sv. Bazila Veľkého spojená s veľkou večierňou a to popoludní o 15.00 hod. Ráno o 6.30 hod. sa budeme modliť Kráľovské hodinky a večer o 22.00 hod. Veľké povečerie.

V utorok 25. decembra je samotný sviatok Narodenia Pána Ježiša Krista. Sväté liturgie budú o 8.00 hod. csl. a 10.00 hod. sl. Pri obidvoch sv. liturgiách bude myrovanie. Popoludní o 16.00 hod. vás pozývame na stretnutie pri Vianočnej akadémii.

V stredu 26. decembra je sviatok Zboru Presvätej Bohorodičky. Sv. liturgie budú tak isto o 8.00 hod. csl. a 10.00 sl. Popoludní o 14.00 hod. navštívia všetkých, ktorí otvoria dvere svojho príbytku i srdca koledníci s Dobrou novinou. Od dnešného dňa sa môžu všetci záujemci o koledovanie zapísať na zoznam vzadu na stolíku.

Vo štvrtok 27. decembra je v našom obrade sviatok sv. prvomučeníka Štefana. V tento už pracovný deň budú sv. liturgie o 6.30 hod. sl.; 16.30 hod. sl. a 18.00 hod. csl.

V piatok 28. decembra je voľnica. V tento deň nie je detská sv. liturgia. Čas sv. liturgií zostáva nezmenený. Ráno je sv. liturgia o 6.30 hod. a večer o 17.30 hod.

Sobota 29. 12. je posledná sobota v mesiaci, preto sa budeme po večernej sv. liturgii modliť Novénu k Matke Ustavičnej pomoci. V priebehu nasledujúceho týždňa môžete vkladať svoje poďakovania a prosby do pripravených košíkov. Na všetky dobré úmysly bude potom slúžená večerná sv. liturgia.

Tak ako už bolo avizované, predvianočná sv. spoveď pre našu farnosť bude dnešnú nedeľu popoludní od 14.30 do 17.30 hod. Spolu by sme tu mali spovedať ôsmi, možno až deviati kňazi. Príďte podľa možnosti k spovedi hneď zo začiatku, preto že potom neskôr niektorí z kňazov budú musieť odísť. Každú trištvrte hodinu sa bude rozdávať aj sv. prijímanie pre tých, ktorí neboli na prijímaní pri sv. liturgiách.

Tak ako aj po minulé roky ponúkame všetkým rodinám možnosť podeliť sa s tým, čo ste si pripravili na sviatky, konkrétne sa jedná o koláče. Môžete ich zabalené v krabičkách priniesť tu do chrámu (do zajtra – 8.00 hod.) a my ich potom dopravíme do charitného zariadenia Pod Táborom.

V sakristii je nové číslo Slova (26). Prosíme tých, ktorí ho majú predplatené, aby si preňho prišli do sakristie. Ostatné časopisy nájdete vzadu na stolíku. K dnešnej nedeli je aj nový farský informátor s liturgickým programom celých Vianočných sviatkov. V sakristii ponúkame na predaj aj nástenné a stolové kalendáre na budúci kalendárny rok.

Teraz po skončení sv. liturgie vás pozývame na našu Malú vianočnú burzu. Zastavte sa na čaj a kúpte si za symbolické ceny nejaké drobnosti, ktoré vyrábali deti z farnosti alebo ktoré do burzy priniesol niekto z vás.

Večerný program: 14.30 hod. Vysluhovanie predvianočnej sviatosti zmierenia

Ďalší večerný program už v chráme nebude.