Vstupujeme do piateho týždňa Veľkého pôstu – sv. Štyridsiatnice.

V čase Veľkého pôstu je záväzná zdržanlivosť od mäsa v stredy a piatky. Kto chce, môže dobrovoľne zachovávať aj prísnejší pôst. V stredy a piatky Veľkého pôstu sa v našom chráme večer slúžia liturgie vopred posvätených darov (VPD).

Každý utorok sa po večernej sv. liturgii modlíme pobožnosť Krížovej cesty a každý štvrtok Veľkopôstny moleben. V nedele počas Veľkého pôstu sa slávia liturgie sv. Bazila Veľkého.

V piatom týždni Veľkého pôstu sa má podľa liturgických predpisov v noci zo stredy na štvrtok modliť Veľký kajúci kánon sv. Andreja Krétskeho s poklonami. Keďže táto kajúcna pobožnosť je dlhá, budeme sa kajúci kánon modliť rozdelený na celý týždeň od pondelka do piatku po večerných sv. liturgiách.

V pondelok po večernej sv. liturgii a modlitbe Kánona sv. Andreja Krétskeho bude skúška speváckeho zboru – Hlahol.

Všetky deti našej farnosti pozývame na detskú sv. liturgiu (VPD) v nezmenenom čase v piatok o 17.30 hod.

Sobota 24. marca je piata sobota Veľkého pôstu – akatistová. Po rannej aj večernej sv. liturgii sa budeme modliť Akatist k Presvätej Bohorodičke.

Nedeľa 25. marca je zároveň aj Sviatkom Zvestovania Presvätej Bohorodičke. Pri obidvoch sv. liturgiách o 8.00 hod. a 10.00 hod. bude myrovanie. (V noci zo soboty na nedeľu sa prechádza na letný čas – hodina dopredu.)

Dnešnú nedeľu 18. marca je pri obidvoch sv. liturgiách riadna zbierka na Podporný fond arcibiskupského úradu.

Dnes po sv. liturgii o 10.00 hod. bude ďalšie stretnutie prvoprijímajúcich detí a ich rodičov, ako súčasť bezprostrednej prípravy na prijatie sviatosti zmierenia a eucharistie.