• Máme za sebou štvrtý týždeň predvianočného pôstu – Filipovky a zajtra vstupujeme do jeho piateho týždňa. V priebehu Filipovky sme pre vás pripravili meditácie nad Božím slovom, ktoré sú každú nedeľu polhodinky pred večierňou, so začiatkom o 17.30 hod. Dnes večer vás pozývame na štvrté stretnutie.

  • Pozývame všetky deti, ktoré sú zapojené do prípravy vianočného programu, na spoločné stretnutie dnes po liturgii, ktorá je o 10.00 hod. a potom v utorok o 16.00 hod. tu v chráme.

  • Všetkých malých spevákov pozývame na nácvik detského zboru tiež v stredu o 16.00 hod. tu do chrámu.

  • Všetky deti z farnosti pozývame na detskú sv. liturgiu, ktorá už bude v riadnom čase na aký sme zvyknutí  v piatok o 17.30 hod. Po sv. liturgii sa v piatok budeme modliť aj moleben k úcte nášho patróna bl. biskupa Pavla, keďže je 17 – teho v mesiaci.
  • Gr. kat. arcibiskupstvo v Prešove srdečne pozýva na predvianočné vystúpenie Chlapčenského speváckeho zboru Mukačevskej zborovej školy z Mukačeva, v piatok 17. cedembra po sv. liturgii o 17.00 hod. v katedrálnom chráme sv. Jána Krstiteľa v meste.

  • Ďakujeme všetkým zúčastneným na včerajšom tvorivom popoludní.  Deti pripravili malé výrobky, drobné vianočné ozdoby a iné predmety, ktoré sa budú predávať na Vianočnej burze budúcu nedeľu (19.12.) po „desiatke“.  Všetkých vás na túto našu malú vianočnú burzu budúcu nedeľu pozývame. Výťažok z predaja sa aj tentoraz použije na rozšírenie nášho vyrezávaného betlehema. Ak by chcel ešte niekto prispieť do burzy nejakými dobrými a funkčnými vecami (hračky, ozdoby, športové potreby) môže tak urobiť v priebehu tohto týždňa.

  • Predvianočná sv. spoveď pre našu farnosť bude budúcu nedeľu 19. decembra popoludní od 14.30 do 17.30 hod. Komu by nevyhovoval tento deň, nech radšej využije k sviatosti zmierenia ktorýkoľvek deň predtým v priebehu týždňa, nie potom.

  • V sakristii chrámu vám ponúkame k zakúpeniu knižné aj nástenné kalendáre na rok 2011. Zároveň prosíme tých, ktorí sú členmi spolku sv. Cyrila a Metoda, aby si svoje knižné kalendáre a podielové knihy išli vyzdvihnúť do katedrálneho chrámu v meste.

  • GMC Bárka v Juskovej Voli organizuje počas zimných prázdnin v čase od 02. – 05. januára 2011 tretí ročník zimného pobytového tábora sv. prvomučeníka Štefana. Tábor je pre deti vo veku od 9 do 12 rokov a cena pre jednu osobu je 20,- €. Prihlásiť sa dá do 21.12.2010.