Vstupujeme do piateho týždňa Veľkého pôstu – Svätej Štyridsiatnice.

V piatom týždni Veľkého pôstu sa má podľa liturgických predpisov v noci zo stredy na štvrtok modliť Veľký kajúci kánon sv. Andreja Krétskeho s poklonami. Keďže táto kajúcna pobožnosť je dlhá, budeme sa kajúci kánon modliť rozdelený na celý týždeň od pondelka do piatku po večerných sv. liturgiách.

Všetky deti našej farnosti pozývame na detskú sv. liturgiu v nezmenenom čase v piatok o 17.30 hod.

Sobota 16. marca je piata sobota Veľkého pôstu – akatistová. Po rannej aj večernej sv. liturgii sa budeme modliť Akatist k Presvätej Bohorodičke.

Budúcu nedeľu 17. marca, bude pri obidvoch sv. liturgiách zbierka na podporný fond arcibiskupského úradu.

Budúci týždeň sa v katedrálnom chráme pripravuje jedna zaujímavá udalosť. Vystúpenie svetoznámeho umelca – míma Milana Sládka. Vystúpiť by mal s unikátnym predstavením nazvaným Krížová cesta. Milan Sládek sugestívnym spôsobom prežíva spolu s divákom každé zo štrnástich zastavení, ktoré vypovedajú o posledných chvíľach Ježiša Krista. Vystúpenie bude 21. marca o 18.00 hod. Keďže to nie je klasická modlitba Krížovej cesty, ale umelecké vystúpenie cena vstupného je 5 €.

Dnes po sv. liturgii o 10.00 hod. pokračujeme v ďalšom zo stretnutí prvoprijímajúcich detí a ich rodičov.

Dnešnú nedeľu 10. marca 2013 sa uskutoční v Katedrálnom chráme sv. Jána Krstiteľao 15.30 večeradlo a 16.15 krížová cesta. Modlitby obetujeme aj za voľbu Svätého Otca, kardinálov, biskupov, kňazov a celú svätú Cirkev. Srdečne pozývame deti, mládež, rodiny a všetkých veriacich.

V sakristii je posledné dvojčíslo Slova (5-6), kto si ho ešte nevyzdvihol môže si preňho prísť do sakristie. Ostatné časopisy nájdete vzadu na stolíku. Sú tam aj „Pôstne krabičky“ pre pomoc deťom v Afrike, vnútri obálky nájdete presný návod ako môžete pomôcť týmto deťom.

Popoludňajší program: 18.00 Večiereň s kajúcim zakončením a poklonami
19.00 Eucharistická poklona