• Máme za sebou druhý týždeň predvianočného pôstu – Filipovky a zajtra vstupujeme do jeho tretieho týždňa. Je to prípravný (pôstny) čas pred sviatkami Narodenia nášho Pána Ježiša Krista. V priebehu Filipovky sme pre vás pripravili meditácie nad Božím slovom, ktoré sú každú nedeľu polhodinky pred večierňou, so začiatkom o 17.30 hod. Dnes večer vás pozývame na druhé stretnutie.

  • Pozývame všetky deti, ktoré sa chcú zapojiť do prípravy vianočného programu, na spoločné stretnutie dnes po liturgii, ktorá bude o 10.00 hod. a potom v utorok o 16.00 hod. tu v chráme.

  • Všetkých malých spevákov pozývame na nácvik detského zboru tiež v stredu o 16.00 hod. tu do chrámu a všetky deti z farnosti zase na detskú sv. liturgiu v piatok o 17.30 hod.

  • V pondelok  29. novembra sa začína prvopiatkový týždeň. Spovedať sa bude ako obvykle. Každé ráno podľa potreby po sv. liturgii. Večer v pondelok, utorok a stredu od 17.00 hod. Vo štvrtok od 16.00 hod. a v piatok od 15.30 hod. Spoveď chorých bude posunutá o týždeň neskôr, aby mohla byť spojená s predvianočnou spoveďou. Bude v piatok 10.decembra. Prosíme vás, aby ste do štvrtka nahlásili adresy tých chorých, kde nechodievame spovedať pravidelne každý mesiac.

  • Predvianočná sv. spoveď pre našu farnosť bude tak ako obyčajne v nedeľu pred sviatkami Pánovho narodenia teda 19. decembra popoludní. Komu by nevyhovoval tento deň, nech radšej využije k sviatosti zmierenia ktorýkoľvek deň predtým, nie potom.

  • V prvopiatkovom týždni vás opäť pozývame na naše Malé stavovské stretnutia. Stretnutia sa začnú vždy po večernej sv. liturgii. V utorok 30. novembra majú stretnutie muži. V stredu 1. decembra bude stavovské stretnutie žien a v sobotu 4. decembra bude stretnutie mládeže.

  • Piatok 3. decembra je prvý piatok v mesiaci, preto bude chrám otvorený k celodennej poklone pred Eucharistiou. Modlitebná služba je podľa stáleho rozpisu.

  • Sobota 4. decembra je prvá v mesiaci, preto sa budeme o 17.00 hod. pred večernou sv. liturgiou modliť pobožnosť Večeradla.

  • Dnešnú nedeľu 28. novembra je pri obidvoch sv. liturgiách pravidelná jesenná zbierka na Charitu. Aj takto môžeme v čase predvianočného pôstu – Filipovky prejaviť lásku k blížnemu a pripraviť sa na príchod Božieho Syna, ktorý prichádza na svet ako dieťa.