Dnes je po sv. liturgii farská zbierka na stavbu fary.

Budúcu nedeľu 25. februára bude po oboch sv. liturgiách jarná zbierka na charitu. Samotný pôstny čas nás pozýva k almužne. Môžeme využiť túto príležitosť a bez pochybností pomôcť tým, ktorí sú na to odkázaní.

Dnes popoludní vás pozývame na pobožnosť krížovej cesty o 16:15 hod., po ktorej bude pôstna večiereň s poklonami sv. Efréma Sýrskeho o 17:00 hod.

V stredy a piatky večer vás pozývame na božské služby vopredposvätených darov vo zvyčajnom čase. Ráno vás v tieto dni pozývame na modlitby pôstnych hodiniek s čítaniami zo Starého zákona o 7:00 hod. Zároveň je v tieto dni zdržanlivosť od mäsa.

V pondelok večer budú modlitby matiek a telocvičňa na ZŠ Prostějovská o 19:15 hod. V utorok večer budú modlitby mužov (sakristia) a biblická škola (chrám). Vo štvrtok bude tichá adorácia s Korunkou Božieho milosrdenstva a požehnaním o 21:00 hod. Stretko na fare ani zborík nebudú. V piatok bude po VPDčke kantorská škola.

Hnutie na pomoc rozvedeným kresťanom pozýva v utorok 20. februára na pravidelné stretnutie, ktoré sa uskutoční o 17:00 hod. v Katolíckom kruhu na tému „Pozícia rozvedených a znova civilne zosobášených katolíkov po poslednej synode o rodine“. Bližšie informácie nájdete vzadu na nástenke.

Vo štvrtok 22. februára bude po večernej sv. liturgii večeradlo obetované za kňazov pred Najsvätejšou Eucharistiou.

V sobotu 24. februára bude po večernej sv. liturgii Novéna k Matke ustavičnej pomoci.

V nedeľu 25. februára ideme na zbierku do Petrovej. Odchod od chrámu bude o 9:00 hod. Potrebujeme viacerých dobrovoľníkov, keďže zbor kvôli pracovnej ceste dirigenta nebude spievať. Zapísať sa môžete vzadu na papier. O týždeň nato ideme na zbierku do Nižného Tvarožca, na ktorú sa môžete taktiež zapísať.

Vzadu na stojanoch nájdete pôstnu krabičku, ktorú si môžete vziať domov a podľa priložených inštrukcií podporiť daný projekt v rámci slovenskej charity.